اکسپندد متال یا استرج متال همان صفحات فلزی (اهن-آلومینیوم-استیل و....)است که ضمن طی نمودن فرایند تولید با روش ویژه ای تحت برش و سپس کشش قرار می گیرند.شبکه های توری کششی برخلاف انواع توری سیمی مفتولی که به هم با فته می شوند،یک پارچه بوده و از استحکام بسیار زیادی برخوردار هستند.این نوع توری ها با ضخامت 0.2 تا 6 میلیمتر با طول آزاد و چشمه هایی با اندازه 6*4 میلیمتر تا 200*75 میلیمتر قابل تولید می باشند.
نوع ورق مصرفی می تواند آهن ، آلومینیوم، برنج ، مس و استیل باشد
پانل های استرچ متال با ضخامت های مختلف در رنگ های سفارشی و با قطر چشمه های متنوع به صورت آماده برای نصب به کارگاه های ساختمانی ارسال می گردد. شرکت مهندسی کسری در حال حاضر طیف گسترده ای از صفحات استرچ متال را به ابعاد ،ضخامت و قطر چشمه های متنوع ارائه می نماید.توان مهندسی و فنی این شرکت امکان ساخت طرح های خاص سقف کاذب با ضخامت استرچ متال با ویژگی های خاص نظیر سقف منحنی و با ابعاد وسیع نیز میسر می سازد.

کاربرد ها:


الف)پوسته دوم نما: نمای اکسپندد متال به عنوان پوسته دوم نما می تواند برروی نمای شیشه ای کرتین وال به عنوان کنترل کننده تابش و منحرف کننده اشعه های مستقیم خورشید مورد استفاده قرار گیرد.

ب)فعال کننده نمای شب: با وجود تنوع بالا درچشمه های تولیدی اکسپندد متال با نور پردازی مناسب پشت پانل های نصب شده نمای شب ساختمان, از جذابیتی بالا برخوردار خواهد بود.

ج)خاصیت محافظتی: با توجه به امکان تولید پانل های استرچ متال در ضخامت های بالا می توان ضمن بهره برداری از چشم انداز های متنوع آن مزیت های محافظتی نمای ساختمان را ارتقاء داد.

ه)سقف کاذب:با روش های نصب ساده و مرقوم به صرفه روی سیستم اکسپوز یا شبکه های از قبل پیش بینی شده به آسانی نصب شده و در صورت لزوم باز کردن مجدد آن میسر می باشد.

از این رو ضمن افزایش ظاهری بسیار زیبا و چشم انداز ، با کمترین آسیب قابلیت دسترسی به سیستم های خدماتی و تاسیساتی مخفی در پشت این سقف ها ایجاد می شود.انعطاف پذیری سیستم شبکه های استرچ متال هماهنگی آن را با خدمات دیگر از قبیل تاسیسات آتش نشانی و نورپردازی سقفی نیز امکان پذیر ساخته است.

مزایای نمای اکسپندد متال:

1)چشم انداز های متال:
پانلهای اکسپندد متال با داشتن چشمه های سه بعدی و تنوع بالای نوع چشمه ها گسترده وسیعی از چشم انداز های خلاقانه را در اختیار معماران و سازندگان قرار می دهد.

2)قیمت تمام شده بسیار مناسب:

با توجه به اینکه این نوع نمایش تر وارداتی بوده است و در حال حاضر در داخل کشور تولید می شود قیمت آن به طور قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.

3)نمای سه بعدی:
نمای اکسپندد متال بدون شک تنها متریالی است که از همان ابتدا کیفیت سه بعدی بودن نما را تامین می نماید و تنوع بالایی از منظر را به نمای ساختمان می بخشد.
.

تماس با ما