نمای سرامیک خشک جزو مصالح یا سرامیک هایی می باشد که به فول بادی معروف می باشند سرامیک فول بادی به سرامیک های اطلاق می شود که میزان جذب رطوب آن ها کمتر از یک درصد بوده و در نتیجه در برابر یخبندان مقاومت بسیار بالایی دارند. یکی دیگر از فریت های بسیار مهم نمای سرامیک خشک مقاومت شیمیایی بالا می باشد.
نمای سرامیک خشک امروزه به عنوان جدیدترین نمای ساختمان ها شناخته می شود و سرامیک خشک از آن دسته مصالح جدید و نوینی می باشد که در صنعت سازه و ساختمان ظهور کرده است و زمینه ساز تحول عظیم در صنعت سازه و ساختمان شده است.تولید سرامیک خشک نمونه ی بارز تاثیر پیشرفت مهندسی متالوژی در عمران می باشد.

این نوع سرامیک جزو سرامیک های پیشرفته پرسلانی بوده و به روش اکستروژن تولید می گردند.

یکی از دلایل نامگذاری این سرامیک ها روش نصب آنها می باشند.

در نصب آنها از هیچگونه قلاب سیمانی استفاده نشده و با روش ها چون سیستم افکری روش نصب نمایان غیر نمایان کلیپس پنهان شیاری اجراء می گردد.

سرامیک خشک دارای تنوع زیادی در طرح و رنگ بوده و به دلیل مزیت های زیادی که دارد مورد توجه بسیار قرار گرفته است.

*مزیت های سرامیک خشک:

1)مقاوم در برابر یخبندان و رطوبت.

2)مقاوم در برابر مواد اسیدی و مواد شوینده .

3)مقاوم در برابر خش خوردگی و حفاظ و درخشندگی و یکنواختی سطح خود طی سالهای طولانی.

4)ثبوت رنگ در برابر مواد شیمیایی مخرب، اشعه های مضر خورشید مثل اشعه ی یووی.

5)مقاوم در برابر آتش سوزی.

6)نصب سریع و راحت.

7)صرفه جویی در هزینه اجراء.

8)تعمیر راحت و فوری در صورت تخریب بخشی از نما.

نمای سرامیک خشک پرسلانی در 2نوع سوراخ دار و توپر تولید شده و در بازار مورد عرضه قرار می گیرد.هر دوی این سرامیک های پرسلانی برای کاربرد های اداری ،تجاری، مسکونی مناسب می باشد.

این نوع نما قابلیت اجراء در تمامی شرایط آب و هوایی را داشته و می توان از فضای موجود بین دیوار و نما برای عبور تاسیسات مکانیکی ساختمان استفاده نمود.

نمای سرامیک خشک به روش نمایان:
این روش از نصب نمایان جزو روش هایی است که به جهت مزایای زیادی که دارد مورد استقبال قرار گرفته و به طور گسترده در ایران استفاده شده است .
مزیت این سیستم سرعت بالای نصب و قابلیت رگلاژ و همچنین استحکام و متنوع شکل رانرهای آن می باشد البته که کلیپس ها نیز با رنگ ماندگار و همرنگ با سرامیک قابل انطباق می باشد.

سرامیک خشک به روش نمایان:
در این سیستم با استفاده از پروفیل های قوطی از جنس آلومینیوم از حجم زیرسازی آهنی کاسته شده است و نگرانی ناشی از خوردگی و زنگ زدگی آهن تا حد زیادی بر طرف شده و با بکارگیری براکت های آهنی جدید طراحی شده در بخش تحقیق و توسعه ی مجموعه ی سورین ، ضمن بالا رفتن سرعت اجرا دقت و کیفیت بالایی نیز فراهم می گردد.
نمای سرامیک خشک به روش نمایان:
در این روش با استفاده از پروفیل های با مقطع T عمودی قرار می گیرد و روشی با استحکام بالا و سرعت مناسب می باشد.
نمای سرامیک خشک به روش غیر نمایان شیاری:
در این روش با استفاده از دستگاه مخصوص شیارزن در پشت سرامیک شیار هایی بازاویه ی 45 درجه ایجاد میگردد و سپس قطعات کلیپس از جنس آلومینیوم درمحل شیارها به صورت کشویی نصب و سرامیک ها به صورت هنگ (آویزان) بر روی پروفیل ساپورت های طولی آلومینیومی آن نصب میشوند.
نمای سرامیک خشک به روش غیر نمایان شیاری:
در این روش پلاک های سرامیک پرسلانی نما با استفاده از اسکوپ مخصوص که در شیار ایجاد شده در ضخامت سرامیک قرار می گیرد نصب ورگلاژ می شود و در انتها به اسکوپ ها به بخش زیرسازی آلومینیومی متصل می گردد.
نمای سرامیک خشک به روش غیر نمایان انکری:
این روش یکی از جدید ترین روش های نصب نما می باشد و در مقابل بارهای دینامیکی از جمله زلزله عملکرد بسیار خوبی دارد. در این سیستم با استفاده از دستگاه های مخصوص در محل تعیین شده با عمق قابل کنترل ،متناسب با نوع و ضخامت سرامیک،سوراخی که انتهای آن به اصطلاح پافیلی می شود ایجاد می گردد و کلیپس ها با استفاده از انکری های آلیاژی به پشت سرامیک ها متصل شده و پلاک ها به صورت هنگ بر روی پروفیل های آلومینیومی افقی نصب و رگباژ می گردند.
نمای سرامیک خشک به روش غیر نمایان:
یکی از جدیدترین روش های نصب سرامیک در ابعاد بسیار بزرگ و با ضخامت کم است.این روش دارای 4 نوع پروفیل آلومینیومی می باشد و اجرای آن نسبتا پیچیده بوده و نیاز به آموزش خاص دارد و مطابق دیتایل ، پروفیل هایی در لبه های سرامیک قرار می گیرد و در نهایت سرامیک با روش هنگ بر روی قطعات مخصوص قرار گرفته نصب و رگلاژ می گردد.

تماس با ما