استیل یا فولاد چیست ؟
به الیاژ هایی که پایه انها از اهن تشکیل شده و کمتراز 2%کربن دارند ,استیل یا فولاد می گویند.

دسته بندی فولادها:
فولادها 2 دسته هستند. دسته اول فولاد ساده کربنی نام دارد که عنصر اصلی و تا ثیر گذار ان کربن است. دسته دوم فولاد الیاژی است که با اضافه نمودن برخی از عناصر مانند کروم به اهن تشکیل می شود. که به ان استیل ضد زنگ یا استنلس می گویند که در برابر انواع خوردگی ها ی مختلف مقاومت بالایی دارند که هم اکنون در بازار ایران در زمینه اجرای نرده استیل ازین نوع استیل استفاده می شود.
علت ضد زنگ بودن استنلس استیل چیست؟

هنگامی استیل ضد زنگ می شود که میان عناصرش حداقل 10.5%کروم داشته باشد.این مقدار کروم پس از ترکیب شدن با اکسیژن هوا برروی استنلس استیل لایه ای رابه نام اکسید کروم تشکیل می دهد که این لایه دیده نمی شود.ولی باعث می شود ارتباط بین استیل و هوا از بین رفته و استیل سالم بماند هر هرچقدرمقدار کروم همراه عناصر دیگری همچون نیکل و مولیبدن بیشتر باشد این لایه تقویت می شود و خاصیت ضد زنگ بودن استیل را افزایش می دهد.
استیل 304 چیست؟

استیل حاوی 18% کروم و 8% نیکل را استیل در بازار ایران می باشد.

استیل 316 چیست؟
استیل 317 حاوی 16% کروم و 10% نیکل و 2% مولیبدن می باشد ,مولیبدن موجود در این استیل باعث مقاومت در برابر خوردگی ناشی ازکلرید (مانند اب دریا) می شود . اصطلاح بگیر و نگیر بودن استیل به چه معناست ؟
در مواقعی که استیل جذب اهن ربا بشود اصطلاحا به ان استیل بگیر گفته می شود.که استیل های سری 400 که نیکل نداشته و فقط کروم دارند ازین دسته می باشند.
ولی استیل های سری 300 که دارای نیکل هستند جذب اهن ربا نمی شود و به انها اصطلاحا استیل نگیر گفته می شود .
AISIبه چه معناست؟
مخفف عبارت انجمن اهن و فولاد امریکاست که همین انجمن برای اولین بار اقدام به دسته بندی و نامگذاری استنلس استیل ها مانند 316 و 304 و .. نموده است. طریقه تشخیص استیل از لحاظ الیاژ به چه صورتی انجام میگیرد ؟
در بازار دکوراتیو استیل ایران تشخیص دادن تفاوت الیاژ های استیل با چشم کاری سخت و حتی غیر ممکن می باشد. معمولا با استفاده از قطره هایی به نام قطره انالیز این کار صورت می گیرد. رایج ترین وپرمصرف ترین نوع استیل در بازار ایران کدام است؟
پرمصرف ترین استیل ,استیل با الیاژ 304 و 201 است که با ممنوعیت واردات استیل 201 ,استیل 304 از محبوبیت بیشتری برخوردار شده است که در زمینه های نرده استیل ,حفاظ استیل ,ساخت کابین های اسانسور,ساخت سازه های استیل ,انواع یراق استیل ....کاربرد فراوانی دارد.پس از استیل 304,استیل 316 رایج ترین نوع استیل می باشد که در صنایع غذایی و جراحی و دریایی و ........ کاربرد دارد. ازلحاظ ظاهری در بازار ایران استیل ها به چند دسته تقسیم می شوند؟
استنلس های استیل هم در مقاطع لوله و پروفیل ,و هم در ورقه های استیل به استیل اینه ای ,استیل براق استیل خش دار ,استیل طرح دار ,و استیل مات تقسیم می شوند.که براساس نیاز و کاربردهای مختلف از انها استفاده می شود.

بیشترین کاربرد استیل:
بیشترین کاربرد استیل در بخش دکوراتیو در زمینه نرده استیل ,حفاظ استیل ,درب استیل ,پله استیل, سازه استیل ,یراق شیشه ,یراق نرده استیل ,یراق اسپایدر ,میز و صندلی و مبلمان استیل ,تخت بیمارستانی استیل ,صنایع و تجهیزات اشپزخانه ,تجهیزات بیمارستانی و.... می باشد.

تماس با ما