نمای لوور سایبان آلومینیومی ساختمان است که تابش نور مستقیم خورشید را به داخل ساختمان و عبورهوا را کنترل می کنند و در ضمن باعث زیبایی نمای ساختمان می شوند.

لوور سایبان آلومینیومی به سه مدل مختلف در بازار موجود است:

1)دوکی

2)مستطیلی

3)Z شکل

لوور دوکی:
نوعی از لوور الومینیومی می باشد آلومینیومی که می تواند با استفاده از تیغه هایی با مقطع لوور دوکی شکل نماهای نازک و ظریف و خیلی چشمگیر را پدید آورند که نتیجه آن علاوه بر زیبایی نما آفتاب گیر های بدردبخور و کارا هم است.
قطر این لوورها 100 میلی متر تا 400 میلی متر ساخته می شود و لوور آلومینیومی (ساخته شده از آلیاژ 6063 آلومینیوم) تاثیرگذاری تابش های نور خورشید را تا 80% کم می کنند و باعث می شوند مصرف انرژی تا 30% کاهش یابد.
لوور-شیدرها از سه قسمت اصلی تشکیل شده که با اتصال به سازه ، مجموعه لوور آلومینیومی را شکل می دهد. بخش اتصالی به سازه با نام خورشیدی که شامل دندانه هایی است و تمامی مرحله های تعبیه لوورها را از زاویه صفر درجه با افزایش 5.22 درجه ماکزیمم تا 5.67 درجه میسر می نماید.
نوک و منقاری که به منزله نگهدارنده قسمت لوور استفاده می شود با دندانه های نصب شده بر روی آن در قسمت انتهایی از یک طرف به خورشیدی و از طرف دیگر به قسمت اصلی متصل می شود.
مقطع دوکی که روی بخش نوکی قرار دارد ، موجب پدید آمدن تمامی نمای ساختمان می شود.
نوع دیگری از دیتایل اجرایی لوور آلومینیومی نصب و تعبیه لوور دوکی شکل – شیدرها می باشد که برای اتصال از چپ و راست در بتن انتهایی لوور اجرا می شود.

لوور مکعبی:

در ابعاد مختلفی تولید می شوند و ساختار کلی آنها از آلومینیوم است.

لوور آلومینیومی شکل Z:
معمولا از ورقه های آلومینیومی با ضخامت های مختلف قابلیت طراحی و تولید را دارا می باشند و توسط عملیات برش کاری و خم کاری با اشکال مختلف در می آیند و بیشترین استفاده آنها در پوشاندن قسمت های از نما که نبایستی دیده شوند می باشد.
لوور های آلومینیومی به 2 دسته:

1) لوور ثابت 2) لوور متحرک

لوور آلومینیومی ثابت:
این مدل از نمونه ای پرمصرف شیدرهای لووری است که به دلیل سادگی و اقتصادی بودن و همچنین به دلیل تعبیه و نصب راحت امکان نصب بر روی نماهای مختلف مثل نمای شیشه ای،ورق کامپوزیت و هر نمای دیگری را دارد.
لوور آلومینیومی متحرک:
این مدل با کمک کنترل از راه دور و یا سوییچی به مشتری در کنترل نما کمک میکند و همچنین با اتصال ها و قطعات ویژه ای که به همراه دارد امکان هماهنگی با تکنولوژی های روز را داراست ، همینطور می توان آن را به صورت کاملا شخصی سازی شده در آورد و هزینه آن بالا است مانند لوور طرح چوبی متحرک.
مزایای استفاده از لوور:

_هنگامی که از نمای لوور در ساختمان استفاده می گردد اشعه آفتاب از شیشه عبور نخواهد کرد و موجب افزایش دمای داخل آن نخواهد شد.

_نمای لوور این قابلیت را دارد که با هر نوع شرایط اقلیمی سازگار باشد و در ساعات مختلف روز باعث تغییر نمای ساختمان می شود.

_با استفاده از ویژگی های نمای لوور طراحان و معماران از نظر تنوع در طراحی و ساخت نمای شیشه ای ساختمان از قابلیت های بیشتری برخوردار خواهند بود.

کاربرد نمای لوور در ساختمان ها:
سیستم های نورگیر لوور آلومینیومی که بسیار پر کاربرد هستند در ساختمان های مسکونی ، ورزشگاه ها ، ساختمان های اداری و مدارس کاربرد دارد و باعث زیبایی بخشیدن به این ساختمان ها و ایجاد فضایی آسوده و نور متعادل و دمای مناسب در آنها خواهند شد و این لوورها تاثیر تابش مستقیم نور آفتاب را تا میزان 80% در ساختمان ها کاهش می دهند.

تماس با ما