نمای رومی چیست؟
نمای رومی الهام گرفته از معماری کلاسیک روم و یونان باستان است.سبک معماری کلاسیک به دوره های 19 و 20 باز می گردد که منجر به بازسازی یونان شد نمای رومی یکی از سبک های معماری کلاسیک بود ه که دارای ستون های مختلفی است.سبک نئوکلاسیک به نمای ساختمان های کلاسیک گفته می شود.بنابراین نماهای رومی سبک نئوکلاسیک دارند و نه سبک کلاسیک.
ویژگی های نمای رومی:

نماهای رومی 3 ویژگی بارز نسبت به سایر نماها دارند:

1)قوس ها به شکل گرد و عریض اجرا می شوند.

2)ستون های استفاده شده به شیوه دوریک،یونیک،قرنتی اجرا می شوند.

3)نما به صورت ستون های سنگی تزئینی نمایش داده می شود.

چه سنگی مناسب برای نمای رومی است؟
سنگ نمای ساختمان رومی باید با فاکتورهای کیفیت ، قیمت و اقلیم منطقه و...انتخاب گردد.برای طراحی نمای رومی اغلب از سنگ های تراورتن در رنگ های کرم،سفید،بژ،عسلی که به صورت بی موج برش خورده اند استفاده می گردد. سنگ های تراورتن با فرآوری های مختلف سابیده ,هوند و چرمی در نماهای رومی به کار برده می شود.سنگ های تراورتن به دلیل سبک بودن و خلل و فرج آن که باعث چسبندگی خوب با ملات می شود گزینه مناسبی برای نمای ساختمان محسوب می شود.

طراحی و اجرای نمای ساختمان به سبک رومی:
این نوع طراحی و سبک رومی یک امر کاملا تخصصی و حرفه ای است. چرا که نمای ساختمان شناسنامه و هویت یک ساختمان است و چه بسی در بسیاری از موارد،کیفیت یک ساختمان از روی نمای ساختمان تخمین زده می شود. ضمن اینکه طراحی نما دارای ضوابط و اصول زیبا شناسی و معماری می باشد که توسط یک مهندس طراح در نظر گرفته می شود.شرکت کسری با سابقه ای طولانی و درخشان در امر طراحی و اجرای نما به سبک رومی این آمادگی را دارد که پروژه شما را طراحی و اجرا نماید.


تماس با ما