ماده اصلی تشکیل دهنده پروفیل پنجره UPVC است.کلمه UPVC مخفف کلمه (Unplasticised poly vinyl chloride) است و به معنای pvc سخت شده و به عبارتی دیگر pvc است که حالت پلاستیک (نرم) آن از بین رفته است.در ماده upvc فتالات یا BPA وجود ندارد و از این رو برای سلامتی زیان آور نیست.UPVC میل به ترکیب کمی دارد و از این بسیار با دوام است و از این رو در دندانپزشکی هم کاربرد دارد. کاربرد های UPVC در صنعت درو پنجره خلاصه نمی شود و در صنایع بسیاری از قبیل صنایع لوله سازی کاربرد دارد.

UPVC از چه ساخته می شود:
ماده اصلی آن پلیمر PVC یا همان POLY VINYL CHLORIDE است.پلیمر نسبت به نورو گرما حساس است و با اکسیژن نیز ترکیب می شود .به همین خاطر باید یک پایدارکننده به آن اضافه شود . در صنعت UPVC از پایدار کننده های مختلفی استفاده می شود تا کیفیت PVC در پروسه تولید UPVC کاهش نیابد.پس از آن برای افزایش استحکام از پر کننده هایی مانند کربنات کلسیم استفاده می شود.
مزایای UPVC :
مزایای بسیاری در استفاده از UPVC به جای دیگر مواد در منازل وجود دارد.همانطور که گفته شد پایانی این ماده بسیار بالا است و از این رو از لحاظ بهداشتی ماده بسیار بی ضرری محسوب می شود. خنثی بودن این ماده انقدر بالاست که برای ساخت وسایلی که وارد بدن انسان می شود نیز کاربرد دارد.UPVC یکی از کم هزینه ترین و با دوام ترین مصالح ساختمانی به شمار می رود . هیچگاه نمی پوسد ، زنگ نمیزند ،رنگ آن از بین نمی رود، در صورتی که خش بردارد با یک پولیش معمولی به شکل روز اولش در می آید.پروفیل های رنگ شده UPVC به صورت کامل رنگ می شوند یعنی اگر پروفیل خراش بردارد با یک پولیش معمولی به شکل روز اولش در می آید.پروفیل های رنگ شده UPVC به صورت کامل رنگ می شوند یعنی اگر پروفیل خراش بردارد رنگ آن عوض نمی شود. UPVC کاملا در برابر آب و آتش مقاوم است.کاملا قابل بازیافت است و به همین دلیل یکی از مواد دوست دار طبیعت شناخته می شود .UPVC سبک است ، کار با آن راحت است و هزینه تمام شده آن بسیار پایین است.

مراحل نصب پنجره UPVC :
نصب پنجره UPVC مرحله ای متفاوت است از تولید پنجره UPVC است.پنجره UPVC تولید می شود.شیشه دوجداره پنجره در محل کارخانه یا در کارخانه شیشه سازی به صورت جداگانه تولید می شود.شیشه و پنجره UPVC به محل نصب پنجره حمل می گردد و کار نصب آغاز می شود. نصب پنجره UPVC به صورت مختصر شامل مراحل زیر است:
1-آماده سازی محل نصب پنجره UPVC :
در صورتی که ساختمان نوساز است و پنجره ها برای اولین بار نصب می شوند در مرحله ساخت باید جای پنجره آماده شده باشد که معمولا از یک کلاف فلزی برای استحکام و زیبایی بیشتر استفاده می شود و هر چند می توان پنجره را بدون قاب فلزی هم نصب کرد اما برای افزایش استحکام و امنیت از قاب فلزی استفاده می شود .در صورتی که پنجره جدید را با پنجره قدیمی جایگزین میکنید،ابتدا باید پنجره های قدیمی برداشته شوند و تنها یک قاب از آن ها باقی بماند.

2-نصب پنجره UPVC: در این مرحله پنجره در محل خود نصب می شود و با استفاده از پیچ های مخصوص ، در جای خود محکم می گردد تعداد و نوع پیچ ها در استحکام محل پنجره بسیار موثر است.

3-نصب شیشه های دو جداره و رگلاژ: در این مرحله شیشه نصب می گردد و لنگه های پنجره UPVC رگلاژ می شود تا علاوه بر سهولت در باز و بسته شدن ،از عایق بندی مناسب نیز برخوردار باشد.

4-آب بندی پنجره UPVC: در این مرحله با ساتفاده از چسب های آب بندی سیلیکون ،درزهای کنار پنجره آب بندی می شوند تا از ورود و خروج گرما ،گروخاک،آلودگی صوتی جلوگیری شود.

به خاطر داشته باشد که نصب پنجره UPVC کاری تخصصی است و در حقیقت زیبایی و استحکام پنجره شما به این مرحله بستگی دارد.

قیمت پنجره UPVC را نمی توان بدون دانستن ابعاد پنجره و تعداد بازشوهای آن به طور دقیق محاسبه کرد چرا که قیمت پنجره دوجداره به میزان پروفیل مصرفی برحسب متر طول وقیمت شیشه دوجداره براساس مترمربع و یراق آلات آن براساس نوع مصرفی برا ی پنجره های دوجداره بازشو لولایی و یراق کشویی برای پنجره های دوجداره UPVC کشویی بستگی دارد.

تماس با ما